Тиждень світової літератури

Цей рік став цікавим і зовсім по-новому звучав в акордах тижня світової літератури, що тривав з 10 по 14 лютого. В цей короткий період часу було зроблено дуже багато, але сили, наснаги, творчості додавала дружня атмосфера серед колег кафедри: Хливнюк Віри Миколаївни та Андрюшиної Мар'яни Василівни. Чимало зусиль приклав кожен з учителів, але – не марно. Учні із захопленням готувалися до конкурсів, були активними на відкритих уроках, артистичними на позакласних заходах…

Тиждень розпочався з літературної вікторини, присвяченої пам'яті О. С. Пушкіна. А після уроків відбулося засідання організаційного комітету. На засіданні обговорювались питання про проведення тижня світової літератури, перевірки творчих робіт учнів.

Учні 6-х класів підготували до конкурсу стінгазету «Моя подорож на острів Робінзона Крузо». Всього було виготовлено 29 газет і 32 буклети. Учні із задоволенням знайомилися з презентованим матеріалом, який був представлений на коридорах школи, адже цікаво, що презентують інші.

Також відбулася літературна вікторина «Історія очима зарубіжних письменників», її учасники – це учні 7-8 класів. Андрюшина М.В. підготувала для учнів кросворди, ребуси, цікаві питання, що викликали інтерес учнів до творів, що розглядалися.

Цікавими і змістовним був інтегрований урок у 8-Б класі на тему: «Доба європейського Відродження(Ренесансу), її хронологічні межі. Ідейний рух гуманізму. Скарби культури Ренесансу» проведений вчителем світової літератури Хливнюк В.М..

Урок поєднав навчальні предмети: всесвітню історію, астрономію, фізику, географію, художню культуру. Вчителі-предметники Онофрійчук Н.В., Побережець С.І., Андрюшина М.В., які виступили як експерти-знавці у своїй галузі, ознайомили учнів із добою європейського Відродження, її хронологічними межами, розкрили особливості епохи Відродження та її значення для європейської та світової літератури, культури, науки. 90% учнів класу брали активну участь у роботі, виступаючи у ролі знавців, аналітиків, літераторів. Вдало підібраний матеріал для мультимедійної презентації, атмосфера успіху, повага до духовних скарбів людства спонукає до вивчення власної творчості учнів. Учениця класу Терлецька Софія представила власну поезію присвячену титанам епохи Ренесансу.

Емоційно насиченим був конкурс на кращу інсценізацію байки (6-ті класи). Учні готували та представляли до уваги однолітків інсценізації байок І.А. Крилова: «Вовк та ягня», «Квартет», «Цикада та мурашка» та Ж. Лафонтена «Зачумлені звірі». Діти підготували костюми, реквізит, що необхідний до виступів. Така форма заходу сприяла формуванню толерантного ставлення до однолітків, розвивала уміння працювати в групі, планувати свої дії та прогнозувати очікуваний результат.

Хливнюк В.М. у 9 класі провела відео-урок з елементами бесіди «Співучою музикою сонета», на якому учні прослідкували історію та життя сонета, ознайомилися з найкращими зразками світової сонетної лірики. Нестандартна форма проведення уроку, знайомство з теорією літератури, різновидами сонета при допомозі відеоролика, що створений вчителями Хливнюк В.М. та Андрюшиною М.В., формували уміння учнів виділяти головну інформацію, аналізувати побачене та порівнювати її. Учні декламували сонети, розкривали історії створення, передумови написання творів, аналізували їх. Створений  мікроклімат на уроці викликав інтерес учнів до вивчення даної теми.

До уваги учнів 9-11 класів та педагогів школи було представлено урок-реквієм «Театр поэзии «Ростком серебряным рванулся ввысь…».

Урок підготовлено учнями 11-х класів та вчителем світової літератури Хливнюк В.М., технічний супровід забезпечила вчитель Андрюшина М.В.. На літературному заході школярі мали змогу почути твори поетів «Срібної доби» у виконанні однолітків, вчителів та відомих акторів. Реквізит підібраний до заходу сприяв створенню атмосфери початку XX століття, що допомогло учням осмислити трагічну долю поетів «срібного століття». Хливнюк В.М. створила умови, що сприяли максимальному розкриттю творчих здібностей учнів, формувала навички читання поезії мовою оригіналу.

Завершення тижня світової літератури відбулось у формі гумористичного вечора присвяченого Дню святого Валентина. До проведення заходу були залучені учні 10 класу та танцювальний ансамбль «Україночка» (середня група). Актори ввели глядачів у світ чарівної казки. На заході панувала атмосфера доброзичливості, поваги, взаєморозуміння.

Заходи проведені під час тижня світової літератури сприяли вихованню поваги до духовних скарбів людства, толерантності, здатності формувати і активно відстоювати власну точку зору, свою систему життєвих цінностей і пріоритетів, прагнення мати ніким не нав’язане світобачення.