Онлайн-семінар для вчителів 3-х класів

18 лютого 2021 року на базі Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 9 Уманської міської ради Черкаської області в онлайн-режимі відбувся семінар-практикум з проблеми «Діяльнісний підхід в умовах запровадження Концепції Нової української школи».

У заході взяли участь вчителі 3-х класів закладів загальної середньої освіти міста, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Руденко Н.Л., заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ № 9 Осіяненко Н.М.

Метою семінару було ознайомлення членів міського методичного об’єднання з технологіями компетентнісного та діяльнісного підходів до навчання впродовж життя; забезпечення всебічної і ґрунтовної підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах нового змісту освіти; навчання формам та методам роботи, що стимулюють учнів до активного пошуку та сприйняття нових знань; спрямування зусиль педагогів на становлення особистості як творця і проектувальника власного життя, гармонізацію і гуманізацію відносин між учнями і педагогами, школою і родиною.

У ході онлайн-семінару було розглянуто актуальні питання щодо реалізації вчителями початкових класів пріоритетних завдань Нової української школи.

Долобан О.О., вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель ЗОШ № 9, представила учасникам веб-семінару ґрунтовну доповідь з презентаційними матеріалами та розкрила актуальну тему «Діяльнісно-компетентнісний підхід до викладання предметів у початковій школі згідно Концепції НУШ».

Сарницька В.В., вчитель початкових класів вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель ЗОШ № 9, підготувала цікавий майстер-клас на тему: «Інтерактивні технології як засіб комунікативно-діяльнісного підходу при вивченні української мови в початкових класах» та презентувала відеоролик фрагментів уроків, що сприяло глибокому осмисленню та сприйняттю теми, що розкривалася.

Крива В.М., вчитель початкових класів ІІ кваліфікаційної категорії ЗОШ № 9, продемонструвала вчителям 3-х класів презентаційні матеріали та змістовно розкрила важливе питання «Створення середовища для забезпечення інтегрованого навчання в умовах реалізації діяльнісного підходу в НУШ».

З оглядом методичної літератури з проблеми, що розглядалась на семінарі, виступила Середа Л.І., вчитель початкових класів ІІ кваліфікаційної категорії ЗОШ №14.

Учасники онлайн-семінару поділились своїми надбаннями з проблеми компетентнісного та діяльнісного підходів до викладання предметів у початковій школі в умовах реформування змісту сучасної освіти та реалізації концептуальних засад Нової української школи. Семінар сприяв підвищенню кваліфікації вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти міста.