День української мови та писемності

День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія

Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

Віддаємо шану мові і ми, провівши різні заходи:

1. Випущено газети, присвячені Дню писемності.

2. Проведено урочисту лінійку, присвячену Дню писемності.

(Нікіфорова Н.С., учні 6-7 класів)

3. Проведено шкільний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені П.Яцика серед учнів 3-11класів.

(Вчителі початкових класів та української мови)

4. Підготовлено виховні години: «Ну що б, здавалося, слова…», «О слово рідне, України слава!»

(Класоводи, класні керівники)

5. Проведено усний журнал «Бринить, співає наша мова…», присвячений Дню писемності.

(Ярова В.П., учні 6 - А класу)

6. Проведено вікторину «Чи знаєш ти рідну мову?»

(Зерник Л.В., Нікіфорова Н.С., Ярова В.П., 5 - 6 класи)

7. Проведено конкурс «Кращий знавець рідної мови».

(Приходько З.Д., 9 клас)

8. Проведено лінгвістичну гру «Рідна мова в рідній школі».

(Коваленко В.О., Яременко Л.В., 10-11 класи)

8. Організовано тематичні виставки художньої, наукової, публіцистичної літератури, присвячених Дню української писемності та мови, «З історії виникнення письма».

(Бібліотекар школи Служенко Т.С.)

9. Проведено конкурс малюнків «Мово моя солов’їна!»

(Вчителі початкових класів)

10. Нагородження переможців шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

11. Результати проведення заходів висвітлено в шкільній пресі.