Ми вас вітаємо!

День Соборності України

Сьогодні, 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України. Це свято має велике значення для сучасної України. 

"Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України - Західно-Українська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Україна) і Наддніпрянська велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – говорилося в тексті Універсалу про об'єднання.

Вперше День соборності святкувався 22 січня 1939 року в місті Хуст. Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація місцевого населення з участю 30 тис. осіб.

Основною традицією під час святкування Дня соборності є живий ланцюг. Історія цієї традиції бере свій початок із 1990 року, коли жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату.

З 2000-х років у Києві щорічно вибудовують живий ланцюг вздовж мосту Патона, який з'єднує лівий і правий берег столиці, у такий спосіб символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України. 

У всіх класних колективах були проведені тематичні години спілкування, бесіди, історичні екскурси.
Члени учнівського самоврядування відзначили цей день, взявши участь у флешмоб "Єднаймося". 
https://www.facebook.com/100010338281383/videos/1070827916605141/