Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків, подолання булінгу в шкільному колективі з 25 листопада по 10 грудня в школі були проведені різноманітні заходи в рамках акції «16 днів проти насильства».

Учні початкової школи взяли участь у виготовлені агітаційних листівок та плакатів "МИ ЗА СВІТ БЕЗ НАСИЛЬСТВА!", "СТОПбулінг" та "МИ ЗА ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО!"

У 6-А класі учні долучилися до розроблення рекомендацій: "Як подолати булінг в шкільному колективі" та "Як діяти у випадках насильства".

Просвітницько-профілактичні заходи в 5-х класах дозволили учням краще пізнати один одного, розкрити свої переживання та отримати рекомендації, як вийти зі складних життєвих ситуацій.

Учні 5-7 класів детально познайомилися з видами насильства і булінгу та прийшли до висновку, що насильство - один із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав. Без подолання цього соціально небезпечного явища неможливо створити умови для самореалізації людини, реалізації принципів рівних прав, свобод і можливостей кожного громадянина.

Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей та учнівської молоді сприяє формуванню правосвідомості та правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня.

Саме з цією метою в 9 класі відбулася година спілкування, яка допомогла учням вчитися аналізувати свої почуття і почуття інших людей, з розумінням ставитися до індивідуальних відмінностей оточуючих, вчитися справлятися з міжособистісними проблемами цивілізованим шляхом на основі толерантної взаємодії.

Інформаційні кампанії, проведені впродовж акції, допомогли підвищити обізнаність учнів нашої школи з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, сформувати розуміння нетерпимого ставлення до будь яких проявів насильства (адже існує не лише фізичне, а й економічне та психологічне насильство, наслідки яких є не менш ненебезпечними ніж від фізичного).

Учасники заходу отримали інформацію про установи, в які можна звернутись за безкоштовною та конфіденційною психологічною чи юридичною консультацією, та номер «гарячої  лінії».