Майстер-клас «Надання долікарської допомоги при кровотечах, переломах, опіках»

У результаті виникнення й розвитку будь-якої надзвичайної ситуації можуть з'явитися постраждалі або навіть жертви. Характер надзвичайної ситуації не дає змоги заздалегідь підготувати ресурси, необхідні для надання медичної допомоги (медичний персонал, медикаменти, лікувальні установи, спеціалізований транспорт). У зв'язку з цим постає питання про надання першої долікарської допомоги потерпілим.

В рамках Дня цивільного захисту та об'єктового тренування в школі був проведений майстер-клас «Надання долікарської допомоги при кровотечах, переломах, опіках», викладачем Уманського медичного коледжу Олексієнко Ольгою Михайлівною  та студентами ІІ курсу.

Мета майстер-класу полягала в ознайомленні школярів і вчителів з основними правилами, принципами та методами надання першої долікарської допомоги.

Ольга Михайлівна  – викладач хірургічних дисциплін, голова циклової комісії хірургічних дисциплін – розповіла про актуальність першої долікарської допомоги, про те, хто може надавати таку допомогу, які можуть трапитися ситуації та як треба надати ПДД, щоб врятувати людині життя. Після цього вона практично показала, як правильно діяти при  травмах, що супроводжуються кровотечею, переломах,  шоком, асфіксією, втратою свідомості, отруєнням.

Було приємно спостерігати за старшокласниками, які спробували застосувати отримані знання на практиці: як правильно зробити перев’язку, накласти джгут, які підручні засоби можна використати для зупинки кровотеч, а також розповіла про іммобілізаційні заходи.

Ольга Михайлівна наголосила на тому, що найцінніший скарб для людини – це життя. А інколи воно залежить від того, чи правильно і своєчасно надається допомога. Зауважила про важливість дотримання принципу «не нашкодь» при наданні медичної допомоги.

Сподіваємося, що здобуті знання стануть у нагоді всім, хто відвідав майстер-клас.