Відкриття меморіальної дошки

21 квітня в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 9 Уманської міської ради Черкаської області відбулася урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки.

Представники Київської міської асоціації ветеранів-підводників, кафедри Військово-Морських Сил Національного університету оборони України, курсанти Одеського військово-морського ліцею, громадськість міста, близькі родичі, вчителі та учні зібралися, щоб вшанувати пам’ять видатного флотоводця, випускника школи – Безкоровайного Володимира Герасимовича – заступника Міністра оборони України – командувача Військово-Морськими Силами Збройних Сил України, віце-адмірала.

Виступаючі (заступник командувачаВМС України, контр – адмірал Олексій Неїжпапа,

командувач ВМС України  (2014-2016 р.р.), віце – адмірал Сергій Гайдук,

голова Одеського осередку асоціації військово – морських Сил України, капітан І рангу Олександр Калініченко)

зазначили, що  завдяки активній діяльності та відданості Батьківщині Безкоровайного В.Г., були відновлені та введені в експлуатацію радіонавігаційні станції; почали діяти маяки; кораблі ВМС стали планово відпрацьовувати завдання бойової підготовки, проводилися спільні навчання з кораблями ВМС США, Італії і Франції; твердо закріпили статус Військово-Морських Сил України як реальної військової сили. В.Г. Безкоровайний робив «…стратегічні кроки задля відстоювання територіальної цілісності України, відродження і нарощування бойових спроможностей Військово-Морських Сил, розвитку України як морської європейської держави…».

Почесне право відкрити меморіальну дошку Безкоровайному Володимиру Герасимовичу було надано міському голові Олександру Цебрію заступнику командувача ВМС України, контр – адміралу Олексію Неїжпапі, учениці 6-А класу школи №9 Вікторії Мазуренко (онуці Володимира Герасимовича) та ліцеїсту Одеського війського-морського ліцею, віце-старшині ІІ статті Євгену Дацюку.

Присутні вшанували світлу пам’ять свого земляка хвилиною мовчання, запаливши свічки та поклавши квіти.

На заході була присутня представник Одеської Ради Миру Ірина Гриник, яка запросила учнів школи взяти участь у флешмобі «Рушник миру», який проводиться у рамках Міжнародного проекту«Діти – юніпосли миру».

Учасники флешмобу готують спільний рушник, доякого додаються частини зрізних міст, з вишитими на них відповідними географічними назвами. Учням школи вручили полотно для вишивки рушника. До участі у флешмобі запрошені усі школи міста.

Доторкнися глибини

Патріотів-вояків.