Відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

З метою захисту здоров’я дітей, надання достовірної інформації про туберкульоз, профілактики туберкульозу серед учнів та формування у них навичок здорового способу життя в нашій школі з 21 по 23 березня проводилася інформаційно-роз’яснювальна кампанія під гаслом «Туберкульоз стосується кожного!» (відзначення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – 24 березня).

Туберкульоз є найпоширенішою інфекцією в світі. Щорічно туберкульозом інфікується понад 20 млн людей і помирає близько 4 млн.
З дев'яностих років XX століття епідеміологічна ситуація із захворюваності на туберкульоз у нашій країні різко погіршилася у зв'язку з економічними та екологічними проблемами, міграційними процесами та зубожінням значної частини населення.

З метою профілактики туберкульозу медичною сестрою школи, класними керівниками, спеціалістами психологічної служби організовано і проведено ряд профілактичних заходів:

- година спілкування «Туберкульоз, його симптоми та профілактика» для учнів 2-4 класів за участю учнів-волонтерів 10-А класу та медичної сестри Грабової С.В.;
- бесіда та відео лекторій «Профілактика захворювання на туберкульоз», «Правда про туберкульоз» для учнів 5-8 класів;
- анкетування «Що я знаю про туберкульоз» для учнів 9-11 клас.

Варто наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте проведенням туберкулінодіагностики, профілактичними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.
Бережіть своє здоров’я!