Тиждень природничих наук

З 18 по 21 квітня 2017 року в уманській ЗОШ №9 проходив тиждень природничих наук, в якому активну участь взяли учні 5 – 11 класів. Протягом предметного тижня відбулися ряд заходів, які були спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності учнів з даних предметів, а також здібні і талановиті учні школи показали свій високий рівень підготовки і зацікавленості до таких предметів як: біологія, хімія, географія, природознавство.

18.04.2017 н. р. відбулась виставка творчих робіт учнів 5 – 9 класів, яка тривала протягом усього тижневика.

Вчителем біології Небиковою Т.А. був проведений в 10 класі відкритий урок з теми: «Система організмів, як цілісна саморегулююча система». Учні продемонстрували високий рівень знань.

Вчителем біології Опантан О. М. був проведений в 7 – А класі  відкритий урок з теми: «Еволюція поведінки тварин, її пристосувальне значення». Урок проходив у вигляді конференції.

Учні за високий рівень підготовки отримали високі бали: Панченко Ян, Полонська О., Василенко Д., Гончар В., Яременко О., Ванда А., але діти, які працювали на місцях, також активно брали участь у обговоренні питань, що звучали на уроці.

19.04.2017 н.р. Вчителем Любченко В.В. був проведений семінар практикум вчителів хімії м. Умані на тему: «Інноваційна діяльність вчителів хімії  в сучасному освітньому просторі».

Було проведено урок в 7 – А класі на тему: «Обчислення масової частки і маси розчиненої речовини в розчині».

На уроці учні показали хороші теоретичні знання з теми «Розчини» і вміння розв’язувати задачі. Учні класу Панченко Я., Яременко О., Гончар В. виконували практичні досліди, Апостол О. брав активну участь у розв’язуванні компетентнісних задач. На уроці були використані інноваційні технології з використанням комп’ютера.

В рамках тижня природничих наук була проведена 19 квітня екологічна вистава на тему «Збережемо ми природу – України гарну вроду».

Учні 5-А класу в доступній казковій формі донесли інформацію до учнів, батьків, вчителів про стан довкілля на сьогодні, розповіли про забруднення атмосфери, гідросфери, літосфери та біосфери.

Вчитель Латуринська Н.Й. поєднала міжпредметні зв’язки географії, біології, хімії та екології.

Захід був повчальним та яскравим.

Також в рамках тижня був проведений захід «День Європи в школі».

Учні 10-го класу підготували проекти про країни Європи, розповіли про них та зв’язки цих країн з Україною, що є європейською державою.

20.04.2017 н.р. учні 8 - х класів підготували до Всесвітнього дня біології  виставку статей, міні – проекти, кросворди, ребуси.

Бондаренко К., Маширова Ю., Кармалига К., Рибак С., брали активну участь у підготовці даних робіт. Разом із вчителем Опантан О.М. на перервах допомагали учням 5 – 11 класів давати відповіді на кросворди, ребуси та загадки.

Небиковою Т.А. на базі Уманського педагогічного університету імені Павла Тичини був проведений біологічний «Брейн – ринг» з учнями 10 класу та студентами університету.

Манько О.М. разом із учнями 1 – 5 класів провела природничо-інтерактивний конкурс «Колосок – 2017», учні виконували ряд складних завдань, з якими впорались успішно.

Підвівши підсумок тижня, діти зрозуміли наскільки цікавий і захоплюючий світ живого. То ж не будьмо байдужі до свого здоров’я, життя і оточуючого нас середовища!