Тиждень математики

З 20 по 24 березня в ЗОШ №9 проходив тиждень математики . Завданням тижня було підвищити інтерес учнів до навчальної діяльності, до пізнання дійсності та самих себе, а також виховання самодисципліни та самоорганізації.

Впродовж тижня використовувались різноманітні прийоми і форми організації урочної та позаурочної діяльності учнів, які забезпечували підвищення мотивації та пізнавального інтересу учнів, сприяли розкриттю внутрішнього їхнього потенціалу.

Девізом тижня було:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

Розпочався тиждень з проведення виставки учнівських стінгазет присвячених математиці. Найактивнішими виконавцями газет стали: учні 5 – Б класу – Вінарська А., Фещенко Н., Бобко А., Бесараб В.; учениця 11 класу – Музика Л., учні 10 класу – Кравець В., Хоменко Я.

Учні 5- 11 класів взяли участь у розв’язуванні числових та геометричних головоломок. Найбільш активними були учні 9-А та 9-Б класів.

Цікавою стала інформаційна хвилинка для учнів молодших класів «Математична мозаїка рослинного і тваринного світу», яку підготували учні 7-Б Василенко Даша та Клеменчук Дмитро (вчитель Побережець С.І.)

Свої роботи на виставку малюнків «Рослини та тварини в країні Геометриляндії» представили учні 6-9 – х класів, метою якої є вивчення геометричних фігур та їх комбінацій. Слід відзначити таких учнів: Солтусенко Д., Волошенюк Д., Загаїну Д., Ташкінову А., Шатковську М.,  Суханова В,  Байдужу А, Беньковску І, Щербину А., Гезун К. Організатори виставки – Побережець С. І., Збарживецька Н. М.

Традиційним став конкурс кросвордів серед учнів 5 – 11 класів, який вкотре показав відмінні теоретичні знання учнів з математики.

Новинкою стали конкурс учнівських творів «Як стати успішним у математиці» та створення дерева ідей « Для чого потрібно вивчати математику».

В рамках тижня Побережною Т. Г. проведено інтегрований урок математика – інформатика «Множення десяткових дробів. Усний рахунок. Знайомство з програмою «Міксіке». Найкращі результати з усного рахунку показали Каричковський Д., Романовська К., Заморський Я., Рудь С.

Вчитель Сухецька Л.І. для учнів 5 –х класів провела цікаву і захоплюючу гру « Математичний зорепад».  До гри долучились батьки учнів 5- Б класу.

Слід відмітити активність учнів Вінарської А., Фещенко Н., Музиченка В., Бесараб В., Федоровича О., Бобко А., Заморського Я., Каричковського Д., Гоменюка В., Філонова В., ТовкесаА., Комісаренко М., Сидорук О., Устенко О., Мотузенка В., Панич Д.

Мета гри  узагальнення знань та вмінь учнів, розвиток інтересу до предмету.

Гру «Щасливий випадок» Збарживецька Н.М. провела між двома командами 8 – А класу. Рахунок гри – нічия.

Відзначились Ніколіч А., Коваль В. – капітани команд та всі учні класу, які були учасниками гри.

Побережець С. І. провів «Математичний двобій» між учасниками команд 7 –А та 7 – Б класів.

Математичний брейн-ринг «Зарядка для розуму» для 9-х класів.

Цікавим та захоплюючим став захід для учнів 5- 7 класів «Математика в сірниковій коробці» , який підготували учні 9-А класу  (вчитель Побережець С.І).

З метою ознайомлення учнів з давніми одиницями вимірювання, підведення учнів до висновку про необхідність введення міжнародної системи СІ Збарживецька Н.М. провела з учнями 6- х класів пізнавальну гру « Подорож до країни «Метромір».

Ведучігри: Кепко Я., Діденко М., Мітасов В., Волошенюк Д., Петренко Н., Кабанець С., Мельник В., Малінов М., Вишневський М.,

Грабова Ю., Костюк С., Солтусенко Д., Ніколіч І., Лагуш І. вправно вели гру, показали своє вміння розв’язувати задачі з використанням давніх одиниць вимірювання.

Урок цікавої задачі  «Знайомтесь, людина» у 7 – А класі провела Сухецька Л.І. Розв’язуванням задач учні знайомились з цікавими фактами життєдіяльності людського організму. Учні Машинник Н., Колісніченко Д., показали найкращі результати при розв’язуванні задач.

Учні 8 – Б класу підготували і провели Усний журнал «Життя великих математиків». Зі сторінок журналу учні глибше ознайомились з життям і діяльністю Піфагора.

Позакласний захід у 10 класі « Математика, історія, астрономія, календар» провела Побережна Т.Г. Учні класу підготували і презентували проекти про еволюцію розвитку і види календарів. Слід відзначити Тимощук Ю., Нагорного Б., Цимбала В., Дрозд А.

На завершення тижня математики і інформатики учні 11 класу презентували проекти «Математика навколо нас». Мета  проекту   активізація пізнавальної діяльності учнів, показати зв'язок математики з різними предметами, галузями.

Тиждень пройшов на належному рівні. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності. Сподіваємось, що шкільне життя дітей  цього тижня було більш цікавим і запам’ятався надовго.