Тиждень зарубіжної літератури

Відповідно до річного плану роботи школи на 2016/17 н.р., з метою вияву рівня ерудиції, активності, самостійності та творчого потенціалу, підвищення інтересу до вивчення  зарубіжної літератури у школі з 13 по 17 лютого 2017 року був проведений Тиждень зарубіжної літератури.

Тиждень розпочався з урочистої лінійки, присвяченої відкриттю Тижня зарубіжної літератури, яку провели учні 6А та 6Б класів. На лінійці було оголошено перелік запланованих заходів, а також участь класів у кожному з них.

Учні 5-11 класів взяли активну участь у проведенні тижня.

Діти із захопленням готувалися до конкурсів, були активними у підготовці творчих проектів, артистичними на позакласних заходах…

В межах тижня вчителями кафедри було проведено конкурс стінгазет та творчих робіт учнів із зарубіжної літератури на тему «Ювіляри зарубіжної літератури  2017 року». Учні із задоволенням знайомилися з презентованим матеріалом. Хочеться відзначити роботи: Близнюк Б. (8-Б), Бондаренко К. (8-Б), Гаврищук Д., (8-Б), Загороднюк В. (8-Б).

Приємно здивували своїми талантами учні 5-Б класу під час інсценізації уривків повісті М. Твена «Пригоди Тома Сойєра».

Учні 7-х класів взяли участь у літературному турнірі «Засідання клубу любителів зарубіжної літератури»,  на якому виявили  свої знання із класики світової літератури, а також поділилися враженнями від прочитаних  книг.

Учні старшої школи мали можливість побачити сучасну інтерпретацію старих казок, переглянувши виставу «Казки на сучасний лад», в якій взяли участь учні 9А та 10 класів.

Свою артистичність, творчість показали учні 5А класу під час музичної вистави  «Снігова королева».

Рівень знань з античної культури та літератури учні 8-х класів продемонстрували під час літературного брейн-рингу «Сторінками Античності».

Давня і знана всіма п’єса «За двома зайцями» набула нового втілення в Уманській ЗОШ І-ІІІ ст. №9. Учні 11 класу разом із керівником гуртка «Театральні замальовки» Хливнюк В.М. подарували школярам, вчителям і гостям незабутнє театральне свято.

Підготовка до вистави за невмирущим твором Михайла Старицького  тривала не один місяць. Хливнюк В.М., учитель зарубіжної літератури і головний режисер-постановник, прагнула удосконалити гру акторів-одинадцятикласників. Прем’єра вистави відбулася під час проведення тижня зарубіжної літератури.

Комедійна історія про збанкрутілого спритного цирульника, котрий погнався за «двома зайцями» – двома нареченими, насмішила всіх. І це не лише завдяки сюжету, а й талановитій грі акторів. Артуру Савченку довелося перевтілитися у Свирида Петровича Голохвастова, франта із манерами героя-коханця, Аніті Лялько – у примхливу Проню Прокопівну з «хранцузькими маньорами». Ваня Любич став Прокопом Свиридовичем Сірком. Яскраво виглядала Ярослава Ярова у ролі Євдокії Пилипівни Сірчихи. Догоджала їм прибираннями і прислужувала Химка – Катерина Пенькова. Несподівано вразила своєю блискучою грою Луїза Джаланян - Секлета Лимариха. А Галею, ще однією коханою Голохвастова, стала Софія Терлецька.

Ролі дівчат-подружок виконували Світлана Кецкало, Сніжана Бевз. Ведуча - чарівна Загороднюк Юлія. Епізодичні ролі інших героїв гарно зіграли Максим Зерник, Віталій Смолій, Анатолій Любченко, Максим Кляхін, Максим Вишневський. Музичне оформлення вдало підібрала вчитель зарубіжної літератури Андрюшина М.В.

Найкращі враження лишилися після перегляду вистави.

Беручи участь у вищеназваних заходах, школярі проявили власні творчі здібності: читали поетичні та прозові твори світової літератури рідною мовою та мовою оригіналу; виявляли акторську майстерність в інсценізаціях; розвивали навички образотворчого мистецтва; розвивали логічне мислення.

Заходи проведені під час тижня світової літератури сприяли вихованню поваги до духовних скарбів людства, толерантності, здатності формувати і активно відстоювати власну точку зору, свою систему життєвих цінностей і пріоритетів.