Ми вас вітаємо!

НЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ ДО КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

НЕЗАБУТНЯ ПОДОРОЖ ДО КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

Кам’янець-Подільський Національний історико-архітектурний заповідник та фортеця вразили нас своєю незрівнянною красою та колоритністю. Фортеця розташована на кам’яному півострові, котрий огортає  р. Смотрич. Леся Українка, відвідавши це місто, захоплено назвала його «Квіткою на камені». Перші кам’яні будівлі фортеці були зведені в ХП-ХШ ст. У ХIV-ХV ст. і XVI ст. її неодноразово перебудовували; остаточно її  форма склалася в середині XVI ст. Фортецю в 1672 році взяли в облогу війська турецького султана Магомеда IV. Ми дізналися про перебіг цих бойових дій та відчули себе оборонцями фортеці.

Хотинська фортеця є одним з найбільш значних пам’ятників архітектури і військово-фортифікаційного мистецтва минулого в Західній Європі. Її стіни заввишки до 30-40 м і завтовшки 5-6 м, земляні вали з бастіонами і глибокі рови викликають великий інтерес у всіх, хто відвідує цей форпост над Дністром. Важливою віхою в історії міста і фортеці стала Хотинська війна. У 1621 році сорокатисячна армія на чолі з Петром Сагайдачним врятувала поляків від розгрому, попередивши загрозу нападу турок на землі України і Східної Європи.   Фортеця є зіркою кінематографії. Тут  проходили зйомки популярних фільмів: «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Стріли Робін Гуда», «Тарас Бульба». У 2007 р. Хотинська фортеця увійшла до переліку «7 Чудес України». Наші діти змогли подолати п’ять перешкод на шляху до фортеці та взяли її штурмом.

Печера «Кришталева (с. Кривче).  1721 рік — перша згадка про велику печеру біля села Нижнє Кривче. Кришталева печера - це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км. На стінах печерних галерей цвіте суцільне білосніжне або різнокольорове покриття з кристалів гіпсу, що і дало назву печері «Кришталева». Протягом року температура повітря в печері тримається +10,8 градусів, вологість - 98%.

За легендою, у 1944 році в цій печері заблукала красуня-дівчина, яку звали Наталочка. Господар печери вподобав дівчину і пообіцяв показати їй вихід з печери після того,як вони одружаться. Але Наталочку було обдурено, адже навіть після одруження на поверхню її ніхто не випустив. Тоді вона вирішила відомстити чоловікові, та їй це не вдалося і він перетворив її на ящірку. І сьогодні туристи можуть побачити в печері руку господаря, що перепиняє дорогу дівчині, та ящірку з каменя, якою стала Наталочка.

Незабутня подорож запам’яталась усім подорожуючим!