Ми вас вітаємо!

Ти себе Українкою звала…

Ти себе Українкою звала…

25 лютого 1871 р., народилася Лариса Петрівна Косач. Поетеса, ім’я якої овіяне всенародною любов’ю. І сьогодні Україна святкує 145-ту річницю з дня народження Лесі Українки.

Ти себе Українкою звала,

І чи краще знайти ім’я

Тій, що радістю в муках сіяла,

Як Вітчизна велика твоя.

Вся ти — трепет, вогонь, ідея,

Вся ти — вірна, єдина струна,

І хто знає співця Антея —

Той тебе у ньому пізна!

 

З метою вшанування пам’яті Лесі Українки та відзначення чергової річниці від дня її народження,  у нашій школі було проведено ряд заходів, участь у яких брали учні з різних класів. У 5-6 класах проведено тематичні виховні години на теми: «Вічно живий голос», «Довго щирими словами до людей промовлятиму я…», «Хто вам сказав, що я слабка?».

Учні 7-х класів брали участь у конкурсі на кращу інсценізацію уривка з драми-феєрії «Лісова пісня». Переможці –  7-Б клас.

Учасниками бліц-турніру «Леся Українка - народна поетеса» були учні 8-9 класів. Найкращими знавцями творчості Лесі Українки стали учні 8-А класу.

Яскравими та емоційно-насиченими були заходи у початковій школі.

Учні 1-2 класів брали участь у виставці малюнків «Весна у творах Лесі Українки».

Учасниками літературних читань творів Лесі Українки були учні 3-х класів.

На заході  прозвучали  поезії «Конвалія», «Вишеньки», «Хто вам сказав, що я слабка?», «Скрізь плач, і стогін, і ридання» , «На зеленому горбочку», «Давня весна».
       Знаннями із однокласниками про життя та творчість відомої поетеси поділилися учні 4-х  класів. Особливий інтерес у дітей викликала інформація  про її дитячі роки.

Шкільна громада ще раз перегорнула сторінки життя письменниці, запалила вогонь її пісень у серцях і ще раз довела, що Леся Українка вічно буде жити у своїх нащадках.