Все, що серце і що розум

вік творили не один,

повизбирувало людство

в книги - перла із перлин.

Юлій Вонаг.

Життя прожити – не поле перейти. Всяке трапляється. Як то в народі кажуть:”Від тюрми та від суми не зарікайся”. Трапляються складні ситуації, в яких і дорослий може розгубитись, не те що підліток. Як бути? Хто підскаже? Хто навчить розуму? Звісно ж книга! Не бойовики та серіали, яким ви віддаєте перевагу, а книга! Вона порадить, допоможе, навчить поступати за досконалішим кодексом честі, совісті, людяності. І ти не схибиш у житті.

"Вчимося читати - вчимося жити!"

Простий вислів і слова говорять самі за себе. Протягом всього життя ми навчаємося пізнавати навколишній світ. Поряд з нами завжди ті,хто допомагає нам у цій нелегкій справі: батьки, вихователі, вчителі... Але є ще один, іноді зовсім непомітний , хоча доволі серьйозний і важливий помічник. Він із самого дитинства щодня супроводжує нас життєвим шляхом дорослішання і самоствердження, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирнути у майбутнє. Ім'я йому - книга. Вона може стати твоїм найдорожчим скарбом і найважливішим відкриттям, але, не встигнувши своєчасно "встановити із нею зв'язок", ти можеш втратити його раз і назавжди.

Отже, починай дружити з нею!

С.Гладка, бібліотекар б\ф №2, м. Умань

Осінні дні навіюють думки
І жовтим листям западають в душу!
Чому все менше ми читаємо книжки?
Із болем, сумом запитати мушу.
Є книги різні: добрі і сумні,
Вони навчають нас життя любити.
Казки цікаві, дітям, чарівні
Читайте, щоб добру малечу вчити.
                                                   В бібліотеку - мудрості скарбницю,
                                        Ви завітайте – душу збагатіть!
                                                        Джерельно чистих знань, як із криниці,
                                                            Черпайте з книг, щоб думка йшла в політ.

Ось і пролунав  перший дзвоник 2019 - 20 навчального року.
 Всі радіють зустрічі з друзями.
Гомонить шкільне подвір'я дитячими голосами.
Трохи сумують одинадцятикласники, все дивує першачків, але всі сповнені сил, щоб розпочати тривалу подорож до знань!

В 2019-20 навчальному році шкільна бібліотека буде працювати над  проблемою "Використання в роботі шкільної бібліотеки інноваційних  технологій". Кількість учнів в цьому році - 560, книжковий фонд бібліотеки  становить 25536 екземплярів, з них 9045 книг художньої літератури, 16491 -  підручники. Як і в попередні роки, при забезпеченні учнів підручниками  використовуємо взаємообмін, передаємо підручники на тимчасове  користування згідно профілям навчання.

Бібліотека в цьому навчальному році знову переїхала в нове приміщення. (Площа 13 кв.м.)

До першого уроку підготовлена літературно-ілюстративна виставка на

тему : "Діти єднають Україну ".                                                                                                                             Привітали країну з  Днем Незалежності.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек ( Наказ МОН України від 12.08.2014р № 931).

У 2019 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом:

" Бібліотека  Нової української школи - простір для освітніх можливостей кожного учня"

Виставка нової літератури " Книжковий компас "

Бесіда " Діти. Книга. Бібліотека "

Фотогалерея " Моє хобі - читання "

Читацький марафон " Читаємо без зупинки"

Дублер-шоу  " Бібліотекар на час". Юлія Крочак - учениця 11 класу, яка  протягом  багатьох років допомагала в бібліотеці, приміряла на себе роль бібліотекаря, доволі успішно.

Юля дає поради та пропонує прочитати книгу, яка їй  сподобалась.

В вересні  шкільна  спільнота проводить тиждень видатного педагога Висиля Сухомлинського.

Школа — не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей.

В.О. Сухомлинський

Шкільна бібліотека підготувала книжкові виставку : "В.О.Сухомлинський - прекрасний педагог, добротворець". До бібліотеки завітали першокласники і відправились на екскурсію-подорож по країні Казкарія разом з Василем Сухомлинським. Послухали про великого Вчителя та його казки і оповідання. Подивились анімацію на оповідання В.Сухомлинського "Ледача подушка".

Читачі біля виставок

До Дня міста проведена бібліоподорож під гаслом:

"ГОРДІСТЬ ТВОЯ -  УМАНЩИНА"
     "ЛЮДИ ТВОЇ - УМАНЩИНА"

З святом, рідне місто!

Не забули і про своїх улюблених та невтомних вчителів

.

День захисника України

З метою вшанування мужності та героїзму  захисників         незалежності і    територіальної  цілісності  України, військових традицій і звитяг Українського  народу, сприяння  подальшому зміцненню  патріотичного духу у суспільстві  Президент  України підписав Указ  “Про День захисника  України” від 14.10.2014  року № 806, встановивши

День захисника України – свято, яке щорічно      відзначається 14 жовтня.