Ми вас вітаємо!

Бібліотека

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання поколінь.

Завдяки шкільній бібліотеці люди мають унікальну можливість познайомитися з історією розвитку освіти та культури рідного краю. Без шкільної бібліотеки неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників, учнів та батьків.

В.О.Сухомлинський писав: «У школі повинен яскраво горіти невгасимий вогник розумового життя; чим багатші й багатогранніші інтелектуальні інтереси вчителів і учнів, чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань – книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань».

Тому основне завдання шкільного бібліотекаря полягає у прищепленні дитині любові до книги, навчанні учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом. З цим чудово справляється наша нова бібліотекарка Сухецька Лариса Іванівна.

Одним із найважливіших пріоритетів закладів освіти є утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму,  відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції. До цієї важливої місії долучаються і шкільні бібліотеки. З непохитною вірою в перемогу України  та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбуватиметься  під гаслом 
" Вірю в майбутнє твоє, Україно!"

     До Дня міста бібліотекарем ліцею організована книжково - ілюстративна виставка "Маленьке місто з великою історією". Протягом дня здобувачі освіти і вчителі переглядали різноманітну історичну і довідкову літературу про місто Умань.
     Ліцеїсти пригадали історичне минуле Умані, героїчні події та знаменитих людей, які творили історію міста, ознайомилися з визначними пам'ятками та туристичними маршрутами Уманщини.
 
До Дня української писемності та мови у 9-Б класі відбувся бібліотечний урок "Рідна мова солов'їна!"
Завдяки мові суспільство здатне змінювати навколишній світ. Недарма українську мову називають солов'їною, адже вона багата на образні слова, а її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу, кодом нації. Пісня і мова - це дві фортеці, які народ повинен оберігати пильніше за державні кордони.