Все, що серце і що розум

вік творили не один,

повизбирувало людство

в книги - перла із перлин.

Юлій Вонаг

Життя прожити – не поле перейти. Всяке трапляється. Як то в народі кажуть:”Від тюрми та від суми не зарікайся”. Трапляються складні ситуації, в яких і дорослий може розгубитись, не те що підліток. Як бути? Хто підскаже? Хто навчить розуму? Звісно ж книга! Не бойовики та серіали, яким ви віддаєте перевагу, а книга! Вона порадить, допоможе, навчить поступати за досконалішим кодексом честі, совісті, людяності. І ти не схибиш у житті.

"Вчимося читати - вчимося жити!"

Простий вислів і слова говорять самі за себе. Протягом всього життя ми навчаємося пізнавати навколишній світ. Поряд з нами завжди ті,хто допомагає нам у цій нелегкій справі: батьки, вихователі, вчителі... Але є ще один, іноді зовсім непомітний , хоча доволі серьйозний і важливий помічник. Він із самого дитинства щодня супроводжує нас життєвим шляхом дорослішання і самоствердження, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирнути у майбутнє. Ім'я йому - книга. Вона може стати твоїм найдорожчим скарбом і найважливішим відкриттям, але, не встигнувши своєчасно "встановити із нею зв'язок", ти можеш втратити його раз і назавжди.

Отже, починай дружити з нею!

Ось і пролунав  перший дзвоник 2020 - 21 навчального року. Всі радіють зустрічі з друзями.Гомонить шкільне подвір'я дитячими голосами.Трохи сумують одинадцятикласники, все дивує першачків, але всі сповнені сил, щоб розпочати тривалу подорож до знань!

В 2020-21 навчальному році шкільна бібліотека буде працювати над  проблемою "Використання в роботі шкільної бібліотеки інноваційних  технологій". Кількість учнів в цьому році - 581, книжковий фонд бібліотеки  становить 20596 екземплярів, з них 9128 книг художньої літератури, 11468 -  підручники. Як і в попередні роки, при забезпеченні учнів підручниками  використовуємо взаємообмін, передаємо підручники на тимчасове  користування згідно профілям навчання.

Книги-ювіляри 2020

Віртуальна виставка до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Твоє слово разюче, як зброя,

Що боронить свій край і свій дім,

І схиляю в шанобі чоло я

Перед світлим безсмертям твоїм.

В. Сосюра  «Лесі Українці»

Виставка присвячується 150-річчю від дня народження Лариси Петрівни Косач-Квітки – Лесі Українки, яка народилася 25 лютого 1871 року. Саме про неї  поет  Д. Павличко писав: «Собі ім`я свого народу навіки, як вона, візьми…»,  а поет  М. Рильський:  «Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, то найвідповідніше слово було б - боротьба».

Усе своє недовге життя поетеса боролася за консолідацію українського народу в політичну націю. Образ ідеальної землі, що Україною зветься, проходить через усю творчість Лесі Українки. Цей образ, ніби, спонукає українців усвідомлювати себе як націю, якій є за що боротися і  є кому вірно служити -  своїй Україні. І саме Лесю Українку  Іван Франко назвав «чи не єдиним мужчиною в українському письменстві».

Понині не  втратили своєї актуальності збірки поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поеми «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драми «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903-07), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та інші. Твори її перекладені багатьма мовами світу, а сама  Леся Українка  переклала  на українську мову  М. Гоголя, Г. Гюго,  Г. Гейне, А. Міцкевича, Гомера, Шекспіра та ін.

«…Ні! Я жива, я буду вічно жити, Я в серці маю те, що не вмирає…» - саме ці слова поетеси  асоціюються з її ім`ям, яке стало символом України.