Бібліотеки – це скарбниці усіх багатств людського духу.

Г.Лейбніц

Найголовніша традиція школи, як і основна задача – виховання всебічно розвиненої людини, прищеплення інтересу до знань, плекання талантів, розвиток здібностей, здійснення особистого підходу у виховання та навчанні дітей.

Визначну роль у цьому процесі відіграє книжка. Навчити дитину знань, прищеплювати навички бібліотечно-бібліографічної грамотності, вироблення навичок користування інформацією – провідна мета бібліотеки.

«Вчимося читати – вчимося жити!»

Простий вислів і слова говорять самі за себе. Протягом усього життя ми навчаємося пізнавати навколишній світ. Поряд з нами завжди ті, хто допомагає нам у цій нелегкій справі: батьки, вихователі, вчителі… Але є ще один, іноді зовсім непомітний, хоча доволі серйозний і важливий помічник. Він із самого дитинства щодня супроводжує нас життєвим шляхом дорослішання і самоствердження, даючи поради і приклади, відкриваючи світ мрій і сподівань, допомагаючи пізнавати минуле і зазирнути у майбутнє.

Ім’я йому – книга. Вона може стати твоїм найдорожчим скарбом і найважливішим відкриттям, але, не встигнувши своєчасно «встановити із нею зв’язок», ти можеш втратити його раз і назавжди. Отже, починай  дружити з нею!

Ось і пролунав  перший   дзвоник 2020 - 21 навчального року.

Всі радіють зустрічі з друзями.

Гомонить шкільне подвір'я дитячими голосами.

Трохи сумують одинадцятикласники, все дивує першачків, але всі сповнені сил, щоб розпочати тривалу подорож до знань!

В 2020-21 навчальному році       шкільна бібліотека буде   працювати над  проблемою   "Використання в роботі шкільної   бібліотеки інноваційних  технологій". Кількість учнів в цьому році - 580, книжковий фонд бібліотеки  становить 20596 екземплярів, з них 9128 книг художньої літератури, 11468 -  підручники. Як і в попередні роки, при забезпеченні учнів підручниками  використовуємо взаємообмін, передаємо підручники на тимчасове  користування згідно профілям навчання.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

Міністерство освіти і науки України у 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 01 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячних шкільних бібліотек ( Наказ МОН України від 12.08.2014р № 931).

У 2020 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом:

" Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів"

День захисника України.

З метою вшанування мужності та героїзму  захисників незалежності і    територіальної цілісності  України, військових традицій і звитяг Українського  народу, сприяння подальшому зміцненню  патріотичного духу у суспільстві  Президент  України підписав Указ “Про День захисника  України” від 14.10.2014  року № 806, встановивши

День захисника України – свято, яке щорічно

відзначається 14 жовтня.

Відповідно до Указу Президента України “Про    відзначення у 2015 році Дня захисника України” від  23.08.2015 року № 497 для піднесення бойового  подвигу, самовідданості громадян, які присвятили  своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій це свято відзначатиметься на державному рівні.

28.10.1944 року було визволено наше місто Умань від німецько-фашистских загарбників.

9 листопада - День української писемності та мови

У 1997 році був заснований День української писемності та мови. Відповідний указ підписав тоді президент Леонід Кучма. Це свято було засноване на честь літописця Нестора, якого возвели в ранг преподобного. Він був послідовником знаменитих Кирила та Мефодія — творців слов'янської писемності.

Тиждень толерантності

"Всі ми різні, але всі ми рівні"

21 листопада "Свято гідності і свободи"

Слово про безсмертних

Акція " 16 днів без насильства"

З 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Засвіти свічку!

Роковини голодомору 1932-33 років.