Історія навчального закладу

Уманський ліцей №1 знаходиться в районі Софіївської Слобідки, де розташований мальовничий парк – "Софіївка".

В кінці ХVІІІ століття в цьому районі поселились будівники парку. Слобожани мріяли про навчання своїх дітей. На їх багаточисленні вимоги прислали вчителя, який працював у найманій хаті та отримував платню від батьків – по 1 крб. за дитину.

У 1890 р. коштами і силами жителів Слобідки була збудована та обладнана церковно-парафіальна школа, в якій навчали читання, арифметиці, письму, богослужіння.

З 1901 р. школа стала двокласним училищем. Ввели нові предмети: природознавство, російську мову, садівництво та землеробство. Першими вчителями були Колтановська О.П. та псаломщик Сисецький П.В. Учням було по 11-18 років. Ходили в школу й діти з навколишніх сіл: Дмитрушок, Війтівки, Городецького, Старих Бабанів.

В роки громадянської війни приміщення було зруйноване. Батьки й учні своїми зусиллями відремонтували школу і 1 вересня 1922 року малюки відновили навчання.

Та згодом прийшло нове лихо. У роки Великої Вітчизняної війни в школі німці влаштували казарму. Після звільнення Умані від фашистів – тут був медсанбат.

І лише після Перемоги, самотужки відремонтувавши приміщення, діти змогли сісти за парти. Класи були переповненні – по 50-60 чоловік. Підручників і зошитів не було, діти часто писали на газетах. Проте вчилися з великим бажанням.

Пізніше постало питання про будівництво нового приміщення школи. У 1965-67 роках за активною участю слобожан був збудований основний, а в 1992 р. - другий корпуси.

Саме такою й нині слобідська школа № 9 щороку приймає в свою родину малюків та випускає в широкий дорослий світ збагачену знаннями молодь.

Керували школою директори:

1961-1964 р.-------- Хом'ячук Анатолій Якович

1964-1981 р.-------- Кравченко Володимир Михайлович

1981-1984 р.-------- Варчак Валентина Василівна

1984-1986 р.-------- Бодров Юрій Іванович

1986-1989 р.-------- Хорсак Геннадій Васильович

1989-1995 р.-------- Кислинський Іван Дмитрович

1995-2019 р. -------- Тенц Ірина Іванівна

2019- лютий 2021 р. -------- Мельник Оксана Іванівна

Травень 2021 року - січень 2024 ------- Скарбовська Таміла Михайлівна.

З  лютого 2024 -------- в.о. директора Канак Алла Іванівна

У вересні 2022 року Уманську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №9 було переіменовано на на Уманський ліцей №1 Уманської міської ради Черкаської області.